Zubní implantologie je nedílnou součástí moderní stomatologie, pomáhá nahradit z různých důvodů ztracené zuby a tím obnovit základní funkce chrupu jako je žvýkání, správná výslovnost, ale i krásu Vašeho úsměvu. Implantáty nahrazují kořen zubu, vsazují se do kosti čelisti a na ně se připevňují korunky, můstky nebo snímací náhrady. Díky dentálním implantátům už není nutné mezery v zubním oblouku ošetřovat můstky a brousit na korunky zdravé zuby, lze jimi zajistit, aby zubní protézy se v ústech při jídle, mluvení a úsměvu nepohybovaly. Pevně sedící a esteticky vypadající zubní náhrady nesené implantáty Vám pomohou získat sebedůvěru, o kterou vás nevyhovující protézy možná připravily.

JAK FUNGUJE ZUBNÍ IMPLANTÁT?

Jedná se o váleček z čistého titanu, který je opatřen závitem, vypadá jako šroubek, povrch implantátu je speciálně ošetřen tak, aby se během fáze vhojování vytvořila pevná vazba mezi jeho povrchem a kostí čelisti. Zavádění implantátu probíhá v místním znecitlivění a je zcela bezbolestné, po 3-4 měsících je fáze vhojování ukončena a je možné implantát zatížit korunkou, můstkem nebo jinou formou zubní náhrady. Předpokladem úspěšné implantace a dlouhodobého fungování je výborná ústní hygiena a absence závažných chorob (těžká cukrovka, zhoubné onemocnění v orofacialní oblasti).

CO DĚLAT, KDYŽ KOST ČELISTI NENÍ DOSTATEČNĚ SILNÁ NA ZAVEDENÍ IMPLANTÁTU?

Existuje celá řada způsobů úpravy kostní tkáně, kostní augmentace (zvětšení objemu kosti) s následným zavedením implantátů, nejedná se o nikterak nepříjemné nebo bolestivé výkony. Svou náročností se dají přirovnat k extrakci zubu.

Ošetření dentálními implantáty patří k nejosvědčenějším a nejvýhodnějším způsobům náhrady ztraceného zubu či zubů.  Implantáty jsou vlastně umělé zubní kořeny, které jsou chirurgickou cestou vpraveny do kosti horní nebo dolní čelisti. Vše samozřejmě bezbolestně, vždy s použitím moderních anestetik. Zubní implantáty vypadají a fungují velmi podobně jako vlastní zuby.

 

Bratr. Veverkových 2874/1, 733 01 Karviná - Hranice

Telefonní číslo

Telefonní číslo

+420 596 363 003

E-mail

E-mail

recepce@webedenti.com