Pro kvalitní stomatologické ošetření je péče dentální hygienistky prakticky nepostradatelná. Odstranění nánosů zubního kamene nebo pigmentace, instruktáž ústní hygieny – to všechno jsou úkony dentální hygieny, které přispějí k dokonalému stavu Vašeho chrupu a které působí preventivně vzhledem k řadě nemocí, zejména  parodontitidě (onemocnění závěsného aparátu zubů, tj. dásní a kostí).

 

DESATERO PODLE SEDELMAYERA

  1. Nevěřte na dědičnost. Zuby se kazí, protože jsou špinavé. Čistý zub se nekazí.
  2. Nevěřte reklamě. Žádná aktivní zubní pasta sama zuby nevyčistí.
  3. Důležitý je u pasty obsah fluoru, jinak si lze čistit zuby i bez pasty.
  4. Nevěřte na čištění zubů žvýkačkami, kartáček je nenahraditelný.
  5. Kartáček musí mít malou hlavičku a být měkký. Jinak poškozuje sklovinu i dásně.
  6. Mezizubní kartáčky a nitě vyčistí místa, kam se obyčejný kartáček nedostane.
  7. Správný postup čištění kartáčky i nitěmi by vám měl ukázat zubní lékař
  8. Není nutné ani dobré čistit si zuby po každém jídle. Tehdy je kyselinami naleptaná sklovina nejzranitelnější.
  9. Není pravda, že zuby je třeba čistit ráno a večer tři minuty. Lze je čistit kdykoli a tak dlouho, dokud nejsou čisté. Čisté zuby poznáte podle toho, že jsou při doteku jazykem hladké.
  10. Kartáčkem bez pasty si můžete čistit zuby i jinde než v koupelně. Čtvrthodina s kartáčkem u počítače vám nebude připadat tak dlouhá.

Máte pocit, že je profesní ošetření dentální hygienistkou pro Vás zbytečné a že je nepotřebujete? Omyl! I zdánlivě čisté zuby potřebují alespoň jednou za čas profesionálně vyčistit. Vždyť je používáme denně a uznejte, že si tuto péči alespoň jednou za půl roku zaslouží! Navíc mnohdy stačí málo – odstranění pigmentací způsobených pitím kávy, koly, čaje či kouřením – a odcházíte spokojeni s úsměvem zářivějším!

Dentální hygiena jako samostatný obor je velkým přínosem pro moderní stomatologickou ordinaci. Díky dentální hygieně má stomatolog možnost se plně věnovat své odborné specializaci. Odstranění zubního kamene a plaku provádí  dentální hygienistka, která Vás svou péčí zbaví projevů zánětu dásní a naučí Vás, jak se o chrup starat.

Bratr. Veverkových 2874/1, 733 01 Karviná - Hranice

Telefonní číslo

Telefonní číslo

+420 596 363 003

E-mail

E-mail

recepce@webedenti.com