Rentgenové snímky OPG a CBCT

Ordinační hodiny

Po       7:30 – 12:00                12:30 – 16:30

Út        7:30 – 12:00                12:30 – 15:00

St        7:30 – 12:00                12:30 – 16:00

Čt        7:30 – 12:00                12:30 – 15:00

       7:30 – 11:00

Snímky OPG a CBCT zhotovujeme bez objednání.

 

Naše zubní centrum disponuje moderním 3D RTG zařízením Planmeca ProMax 3D Mid

Díky širokému rozsahu velikostí objemů, které Planmeca ProMax 3D Mid poskytuje, patří mezi nejvšestrannější dentální diagnostické přístroje. Je to skutečný all-in-one přístroj poskytující digitální panoramatické, cefalometrické a 3D snímkování a také dokonalé nástroje zobrazovacího software. Planmeca ProMax 3D Mid je CBVT (Cone Beam Volume Tomography) přístroj produkující čisté snímky se sníženou dávkou záření. Je založen na platformě Planmeca ProMax využívající SCARA technologii.

Široký výběr velikostí objemů

Planmeca ProMax 3D Mid nabízí největší výběr velikostí objemů, od nejmenších (Ø34 x 42 mm) pro snímkování jednotlivých zubů, až po snímky maxilofaciální oblasti o velikosti Ø200 x 180 mm. Pro všechny účely je možné najít vhodnou velikost objemu, např. pro endodoncii požadující vysoké rozlišení, pro implantologii požadující snímky s menším zorným polem a pro ortodoncii požadující velké rozměry snímku. Základní objemy se mohou spojovat dohromady a vytvářet větší snímky anatomie pacienta.

Malá radiační zátěž

Planmeca ProMax 3D s používá Cone Beam Volumetric Tomography (CBVT) technologii. Je ideální pro snímkování maxillofaciálních komplexů. Používá rentgenový svazek ve tvaru pyramidy, který skenuje zvolenou cílovou oblast v jediném půlkruhovém snímání. To je opakem oproti CT přístroji, který skenuje axiální vrstvy ve vícenásobném kruhovém snímání. Během snímkování je každý snímek vytvořen použitím krátkého rentgenového pulzu, oproti kontinuálnímu záření u CT. Celkový čas skenování je 18 vteřin pro jeden objem, ale efektivní expoziční čas je pouze 3 vteřiny.

Detailní snímky

Patentovaný 3D rekonstrukční algoritmus od společnosti Planmeca transformuje originální 2D naskenované snímky do vysoce kvalitního 3D zobrazení. Algoritmus zpracovává vysoce kontrastní objekty, jakými jsou např. implantáty a amalgámové výplně, a vytváří tak nezkreslené studie. Zrekonstruovaný objemový snímek se skládá z milionů voxelů. Tyto voxely jsou izotropní, což umožňujíe přesné měření 1:1. Malý rozměr voxelů vytváří detailní snímky s vysokým rozlišením bez artefaktů.

SmartPan

Unikátní zobrazovací systém SmartPan používá multifokální technologii pro 2D panoramatické snímkování. Technologie SmartPan umožňuje po expozici zvolit optimální panoramatickou vrstvu. Při 2D SmartPan snímkování se používá stejný senzor jako při 3D.

Nepřekonatelné snímkovací programy

Planmeca ProMax 3D Mid vyhovuje velkému množství diagnostických požadavků v: impantologii, endodoncii, periodoncii, ortodoncii a také zubní a čelistní chirurgii a TMJ analýze. Vytváří celé anatomické struktury, úhly a jasně viditelné cíle a produkuje objemové studie horní a dolní čelisti s velkým rozlišením, plně zobrazuje všechny typy ortodontických vadných okluzí a vytváří přesné TMJ studie.

Bratr. Veverkových 2874/1, 733 01 Karviná - Hranice

Telefonní číslo

Telefonní číslo

+420 596 363 003

E-mail

E-mail

recepce@webedenti.com